ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W czasie I półrocza 2022/2023 w ramach WDN realizowano w Szkole Podstawowej Nr 2 im. JanuszaKorczaka w Nowym Mieście Lub. projekt „Woda to życie”.Adresowany był on do uczniów: klas IV –VIII w części wiedzowej, natomiast część plastyczną realizowali uczniowie klas I – III. Podczas lekcji wychowawczych w klasach IV b, VIII a oraz VIII c oraz lekcji biologii, przyrody i geografii przeprowadzone zostały pogadanki na temat: „Woda to życie – sposoby oszczędzania wody”. Uczniowie wykonali szereg ćwiczeń i obejrzeli film uświadamiający im potrzebę racjonalnego korzystania z wody w codziennym życiu. Na przełomie września i października 2022r. na lekcjach przyrody i biologii w klasach IV – VI odbyły się pogadanki nt. małej retencji i rezerwatów wodnych w naszym powiecie. Uczniowie obejrzeli filmy – „Mała retencja – zatrzymujmy wodę!” oraz „Mała retencja Mścin – Nadleśnictwo Brodnica – Lasy Państwowe”. Na bazie powyższych działań chętni uczniowie wykonali prezentacje lub albumy o małej retencji i rezerwatach wodnych w powiecie nowomiejskim. Wpłynęło około 30 prac. Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku przeprowadzony został konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. ,,Sposoby oszczędzania wody”. Celem konkursu było zaznajomienie młodszych uczniów z tak istotną dla współczesnego świata tematyką, jaką jest oszczędzanie wody oraz włączenie uczniów klas młodszych do współpracy przy projektach realizowanych przez nauczycieli i uczniów klas IV – VIII. W konkursie, jury w składzie: pani Wioletta Zachwieja, pani Anetta Gosik – Suchocka oraz pani Edyta Rogozińska, wyłoniło trzy najlepsze prace. I miejsce zajął uczeń klasy II a – Filip Obuchowski, II miejsce zajęła jego koleżanka z klasy – Karina Ulias – Ziejewska, a III miejsce zdobył uczeń klasy III b – Samuel Kędziorski. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Koordynatorem konkursu była pani Edyta Rogozińska. Podejmowane inicjatywy związane z realizacją tego projektu na pewno przyczynią się do poprawy świadomości wśród uczniów na temat umiejętnego gospodarowania wodą.

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728