ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

9 lutego 2023r. przedszkolaki z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub.
obchodziły Dzień Pizzy.Młodsze grupy w trakcie zabaw poznały, jak i z czego powstaje pizza, świetnie bawiły się w czasie zajęć, układając ,,pizzowe” puzzle czy kolorujac kolorowanki. Dzieci miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego różnych materiałów oraz stosując różnorodne techniki plastyczne. Pomimo iż pizze te były tylko z papieru, bardzo rozbudziły dziecięcy apetyt. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie pysznej, ciepłej i pachnącej pizzy. Grupa „Smerfów” i „Pszczółek” wybrała się do pizzerii TOTO. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły. Wielką frajdę sprawiły już same przygotowania, w których przedszkolaki zamieniły się w pizzermanów. Formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem – to było zadanie, które tego dnia sprawiło radość wszystkim
dzieciom. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. Następnie przedszkolaki z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął wszystkim w
miłej i radosnej atmosferze.

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728