ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Z okazji święta Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym
Mieście Lub. została zorganizowana akcja charytatywna dla naszych seniorów.Uczniowie z pełnym zaangażowaniem odpowiedzieli na apel i przygotowali bardzo dużo kartek z życzeniami z pamięcią nie tylko o swoich dziadkach ,ale głównie z myślą o tych osobach , które są samotne i nie mogą liczyć na swoje wnuczęta. Wszystkie wykonane kartki były piękne i wyjątkowe, bo ,,ozdabiane sercem”. Aby zdobyć dodatkowe fundusze na zakup upominków dla seniorów, uczniowie zorganizowali sprzedaż gofrów, które każdy mógł skosztować w szkolnej świetlicy. Słodkie wypieki cieszyły się dużym zainteresowaniem u uczniów, trafiając w ich smakowe podniebienia. Za otrzymane pieniądze z zakupu gofrów zostały zakupione słodkie upominki dla naszych dzisiejszych solenizantów, które wraz z okolicznościowymi kartkami i upominkami zostały przekazane Seniorom z Dziennego Domu Opieki w Nowym Mieście Lubawskim. Odwiedziliśmy również osoby samotne, o których nie mogliśmy zapomnieć w tych dniach panią Helenę Deję oraz pana Krzysztofa Bojanowskiego mieszkającego w Nielbarku. Każda osoba otrzymała z rąk naszych wolontariuszy laurkę z życzeniami zdrowia, wytrwałości i optymizmu oraz słodki upominek. Nie obyło się bez uśmiechów, słów wdzięczności i wzruszenia. Cieszymy się ,że mogliśmy sprawić radość seniorom, by mogli poczuć się zauważeni oraz docenieni za swoją dobroć i życiową mądrość. W większości są to osoby samotne, dlatego wykonane laurki są dla nich czymś naprawdę wyjątkowym. Jubilatom nie brakuje wigoru, a kalendarz nie zawsze jest wyznacznikiem wieku. W rozmowach nie brakowało żartów, co nas bardzo cieszy i pokazuje młodszemu pokoleniu, że wraz z upływem lat życie nie tylko może, ale i jest wciąż piękne w kolorze złotej jesieni. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta dużo zdrowia, uśmiechu, radości i samych pogodnych dni. Prowadzona akcja uczy szacunku do osób starszych i jest formą międzypokoleniowego dialogu. Młodzi wolontariusze doświadczają również emocji, które towarzyszą przy spełnianiu dobrych uczynków. Za zaangażowanie w akcji dziękujemy paniom: Anecie Gosik- Suchockiej, Magdalenie Domżalskiej, Wioletcie Zachwiei, Alinie Bączek, Małgorzacie Głowackiej, Marcie Marchwickiej, Hannie Kwiatkowskiej oraz dziękujemy pani Joli Wardowskiej za pomoc w pieczeniu gofrów; naszym Wolontariuszkom: Zuzannie Szałkowskiej, Marcie Wiśniewskiej, Julii Rybickiej i wszystkim uczniom, którzy przygotowali piękne okolicznościowe kartki z życzeniami dla Seniorów. Koordynatorem akcji była pani Justyna Pajewska.

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031