ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

13 stycznia 2023r. w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji sierżantem sztabowym Dawidem Cichoniem oraz panem Ryszardem Krzemieniewskim animatorem sportu i rekreacji.Gości powitała Wicedyrektor Szkoły pani Renata Szwarc i zaprosiła uczniów klas I – VIII do wysłuchania prelekcji. W czasie spotkania wyemitowany został film: „Bezpieczne przebywanie i uprawianie sportów na zamarzniętych akwenach”. Uczniowie z wypowiedzi fachowców: Biegłych Sądu Okręgowego, grupy specjalnej płetwonurków RP oraz zawodowych wędkarzy, dowiedzieli się, jak zachować bezpieczeństwo w czasie wędkowania na lodzie oraz w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy osobie, pod którą załamał się lód. Dodatkowo mogli poznać sposoby samoratowania i bezpiecznego zachowania podczas uprawiania sportów na zamarzniętych akwenach. Może aura nie sprzyja temu, by na zbiornikach wodnych wytworzył się lód, ale nigdy nie wiadomo, kiedy wiedza zdobyta podczas tego spotkania przyda się uczniom. To były cenne wskazówki i uczniowie zadawali pytania, na które przedstawiciel Komendy Policji udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Następnie pan Ryszard Krzemieniewski przekazał materiały edukacyjne o tematyce „Bezpieczna zima”, które wychowawcy przeanalizują z uczniami w czasie lekcji wychowawczych.

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031