ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach realizacji działań ramach programu „AKTYWNI BŁĘKITNI – szkoła przyjazna wodzie”
uczniowie klasy VIII a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub.
wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z fizyki z wykorzystaniem okularów VR.Tematyka zajęć dotyczyła głównie występowania wody w różnych stanach skupienia. Wirtualna rzeczywistość wprowadziła uczniów w trójwymiarowy świat, pozwalając zobaczyć przedmioty, zjawiska i procesy związane z wodą, bez której nie wyobrażamy sobie życia na Ziemi. Młodzież dowiedziała się, że w ostatnich latach, dość szybko zmienia się pogląd na nasz Układ Słoneczny. Połowa wody, która jest na naszej planecie Ziemi powstała, zanim narodziła się nasza gwiazda. Badania nie są jeszcze do końca jasne, czy woda pochodzi z chmury będącej zalążkiem Układu Słonecznego, czy przybyła z zewnątrz. Gdy krzepnie woda to powstaje jednolita struktura lodu. Lód tworzy piękne formacje lodowe, które można było zobaczyć za pomocą okularów VR. Podjęte działania uświadomiły uczniom, jak stara jest woda. Uczeni zbadali jej wiek za pomocą analizy stosunku izotopu deuteru w atomach wodoru. Woda powstająca w określonych warunkach różni się jego zawartością od wody formującej się w innych. Celem zajęć było przede wszystkim zachęcanie młodych ludzi do przeżywania przygód, odkrywania ciekawych miejsc i otwarcia na piękno przyrody (wytwory natury związane z wodą ) oraz wykorzystanie technologii ClassVR (obejrzenia igloo, Układu Słonecznego i formacji lodowych w trójwymiarze). Zajęcia przeprowadziła pani Anetta Gosik – Suchocka.

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031