ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

22 grudnia 2022r. w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. zapanował
świąteczny nastrój.W pięknie udekorowanych klasach zapłonęły choinki, a uczniowie zasiedli do klasowych wigilii. Dzieląc się opłatkiem, składali sobie najlepsze życzenia, śpiewali kolędy i zajadali smakołyki. Następnie cała społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy szkoły zasiedli w hali sportowej, by obejrzeć świąteczne przedstawienie. Uroczystość prowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Martyna Jewartowska. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III a pt. „Boże Narodzenie w Europie”. W ten sposób przybliżyli tym starszym i młodszym zwyczaje bożonarodzeniowe w innych krajach. Dzieci dowiedziały się, że „Naszym sąsiadom Niemcom – choinkę zawdzięczamy, a kartki świąteczne – od Anglików mamy”. Austria, to kraj słynący z najpiękniejszych kolęd na świecie. „Irlandczycy taki zwyczaj mają, że w oknach świece zapalają”. Na Ukrainie święta rozpoczynają się dopiero 6 stycznia. Prezenty zaś w Polsce przynosi Mikołaj, zwany w niektórych regionach kraju Gwiazdorem. W Danii jest to Julemanden, w Szwecji – dobry gnom Jul Tomten, w Holandii – Sinterklaas, we Francji – Pere Noel, we Włoszech – kochana przez dzieci czarownica La Befana, w Niemczech – Dzieciątko Jezus i postacie z bajek, natomiast w Hiszpanii – Trzej Królowie. Podczas przedstawienia wystąpił także Mikołaj i jego pomocnicy – elfy. Inscenizację wzbogaciły występy solistów i duetów: Igi Suchockiej, Zofii Domżalskiej i Zofii Ługiewicz (uczennic klasy III a) oraz Anny Krukowskiej i Anastazji Nowickiej (uczennic klasy VIII a). Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: Maria Szymankiewicz i Magdalena Domżalska. Gorące życzenia do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w imieniu Dyrektora ZSPiM pana Zbigniewa Domżalskiego i Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia pani Iwony Mrozińskiej – skierowała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc, życząc wszystkim radosnych świąt Bożego Narodzenia obchodzonych w gronie rodzinnym.
Nastrojową dekorację hali przygotowały panie: Paulina Brodzik, Małgorzata Głowacka, Izabela Kamińska i Aneta Stempka. Po uroczystości w pogodnych nastrojach wszyscy rozeszli się do domów.

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031