ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Jak co roku Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wzięła udział w
pięknej świątecznej akcji, jaką jest „Szlachetna Paczka”.Akcja, która trwała od 1do 16 grudnia opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom. Osoby w trudnej sytuacji otrzymują paczkę odpowiadającą im niezbędnym oczekiwaniom w życiu codziennym. Objęliśmy opieką rodziny z Nowego Miasta Lubawskiego , osoby samotne, starsze, rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami, chorobami, stając się tym samym darczyńcą w tej wspaniałej akcji charytatywnej. Do tworzenia „Świątecznej Paczki” zaprosiliśmy społeczność szkolną: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz ludzi dobrej woli. Przygotowane paczki z żywnością, środkami czystości, kosmetykami, zabawkami, świątecznymi prezentami zostały przekazane potrzebującym rodzinom. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, za okazane wielkie serce tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, wychowawcom klas, nauczycielom i uczniom. Po raz kolejny dowiedliśmy, że dobro to wynik dzielenia, że potrafimy pomagać innym, gdy sami często mamy niewiele. Mimo trudnych czasów potrafiliśmy okazać serce tym osobom, które bardziej potrzebują pomocy. Podziękowania kieruję do wolontariuszy biorących udział w przygotowaniu paczek: ks. Michała Kossowskiego, pani Aliny Bączek, pani Małgorzaty Głowackiej, pani Martyny Jewartowskiej, pani Anny Milkowskiej, pani Hanny Kwiatkowskiej, pani Marty Marchwickiej, Karoliny Żywickiej oraz pani Małgorzaty Prokop. Koordynatorem akcji była pani Justyna Pajewska .

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031