ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W okresie Świąt Bożego Narodzenia Polski Czerwony Krzyż kieruje pomoc do osób najuboższych i
opuszczonych, do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, do bezrobotnych,
bezdomnych i chorych.Przez cały listopad członkowie szkolnego koła PCK działającego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. zbierali pieniądze do puszek na terenie placówki. Pomoc jest adresowana także do noclegowni, schronisk, świetlic środowiskowych i rodzin zastępczych. Dzięki temu podopieczni PCK otrzymują paczki z produktami niezbędnymi do przygotowania kolacji wigilijnej, środkami czystości, odzieżą, słodyczami i zabawkami. Pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża dla potrzebujących w ramach Czerwonokrzyskiej Gwiazdki to najczęściej: wydawanie paczek z żywnością, środkami czystości, odzieżą, słodyczami i zabawkami, organizacja spotkań opłatkowych i wieczerzy wigilijnych, wizyty u osób chorych, samotnych i starszych oraz organizacja spotkań mikołajkowych dla najmłodszych. Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża organizują zbiórki pieniężne i żywnościowe. Z pozyskanych darów i środków przygotowywane są paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin. Opiekunowie szkolnego koła PCK dziękują uczniom, którzy włączyli się w akcję i zbierali pieniądze do puszek na terenie naszej szkoły i przedszkola.

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031