ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim realizowany jest
Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka edycja 2022/2023.Jego głównym celem jest budowanie świadomości występowania czerniaka, odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży. W ramach programu uczniowie poznają czynniki ryzyka oraz metody skutecznej profilaktyki. Skierowany jest on do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. W ramach programu został opracowany scenariusz zajęć lekcyjnych przeznaczony na 1 godzinę lekcyjną wraz z całą niezbędną obudową dydaktyczną – ulotka, plakat, materiały dla nauczyciela oraz film tematyczny. Podczas zajęć uczniowie poznają złote zasady profilaktyki czerniaka, zdobywają umiejętność samobadania skóry oraz różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE. Dzięki zdobytej wiedzy nastolatkowie mogą stać się ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach, zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia niezwykle prostych działań profilaktycznych. Projekt realizowany jest na zaproszenie Studenckiego Koła Naukowego Onkoma działającego przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie – Państwowego Instytutu Badawczego (SKN ONKOMA). Zakres projektu: „Czerniak – charakterystyczne cechy, ABCDE czerniaka; złote zasady ochrony przed czerniakiem i samobadanie skóry”. Koordynator programu, pani Alina Bączek, bardzo dziękuje pani Dorocie Marchlewskiej i wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu programu.

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930