ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Miła niespodzianka czekała 30 listopada 2022r. na uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im.
Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub., którzy tłumnie przybyli na pokaz historyczny
zorganizowany przez Lubelską Grupę Rekonstrukcyjną na temat Obyczajów rycerskich w
średniowieczu.Wyjątkowość tej lekcji polegała nie tylko na przekazaniu wiedzy teoretycznej dotyczącej epoki średniowiecza, ale również na wiedzy oglądowej. Uczestnicy tego spotkania dowiedzieli się, że rycerze w średniowieczu posługiwali się językiem łacińskim, gdyż był to język międzynarodowy. Mieli możliwość utrwalenia wiedzy na temat budowy zbroi rycerskiej oraz ekwipunku rycerza. Prelegenci w sposób humorystyczny zaprezentowali młodzieży, jak wyglądały oświadczyny rycerskie i pasowanie rycerza. Przedstawili fakty na temat sposobów karania ludności. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zakuwanie w dyby. Na końcu okazało się, że nie tylko chłopcy mieli ochotę przymierzać rycerskie umundurowanie i bawić się replikami broni, dziewczyny również wykazały duże zainteresowanie. I to chyba była najciekawsza część pokazu, której uczniowie nie chcieli opuścić.

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930