ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

7 listopada 2022r. w nowomiejskiej Bazylice odbyły się XI „Zaduszki u św. Tomasza”, wieczór
poetycko-muzyczny poświęcony pamięci tych, którzy odeszli.Organizatorem tego uroczystego wydarzenia był Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. W tym dniu szczególnie wspominaliśmy panią Sylwię Cieszyńską, zmarłą 3 listopada 2022r. nauczycielkę naszej szkoły i naszą przyjaciółkę. To Ona była pomysłodawczynią „Zaduszek” i współtworzyła je od 10 lat. Wsłuchując się w rozważania o przemijaniu jej autorstwa, mogliśmy, w atmosferze zadumy, cieszyć się talentami uczniów szkoły muzycznej. Częścią życia jest przemijanie, ale także rozwój, który możemy obserwować u naszych podopiecznych. Część muzyczną tworzyli uczniowie: Nina Laskowska, Maria Mania, Magdalena Jarzembek, Zuzanna Zapolska, Maksymilian Szauer, Blanka
Jabłońska, Julia Nierzwicka, Adrian Grządzielewski, Oliwia Brodzińska, Zuzanna Malinowska, a
także nauczyciele: pani Agata Busse, pan Bartosz Skłodowski, pan Radosław Kulesza, pani Martyna
Bartkowiak, pani Emilia Szcześniewska, pan Michał Sasinowski, pan Nikodem Wojtkiewicz, pan
Joachim Oller, pani Małgorzata Prokop oraz pan Wojciech Ulanowski. Montaż słowny prowadzili: ks.
Michał Kossowski, pani Anetta Gosik-Suchocka, pani Agnieszka Dembińska, pani Małgorzata
Fijałkowska oraz pani Marlena Jaroszek. Mamy gorącą nadzieję, że nasze spotkanie choć odrobinę
oswoiło wszystkich zgromadzonych w kościele z tematyką śmierci i przemijania. Pamiętajmy, że 1
listopada jest datą symboliczną. Pamiętać o zmarłych powinniśmy przez cały rok.

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930