ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

„Non scholae, sed vitae discimus”
„Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia”14 października 2022 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. zgromadzili się nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, emerytowani
nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni rodzice, by uczcić szczególny dzień – Dzień Edukacji
Narodowej. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło wielu gości: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej
Polskiej pan Zbigniew Ziejewski, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski, Sekretarz w
Urzędzie Miejskim pan Krzysztof Widźgowski, radny miejski pan Mirosław Urbanowski, Kierownik
Referatu Oświaty w Urzędzie Miejskim pani Agnieszka Muszyńska oraz Przewodnicząca Rady
Rodziców Szkoły Podstawowej pani Monika Rybicka i Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły
Muzycznej pani Ewa Jarzembek. Oficjalną część uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrali goście. Były również gratulacje, kwiaty od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Rady Rodziców Szkoły Muzycznej oraz od Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski w okolicznościowym przemówieniu podziękował nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz życzył zadowolenia z dalszej pracy. Kolejnym elementem części oficjalnej było przyznanie nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagród Dyrektora oraz Nagród Jubileuszowych. Uroczystą galę z okazji święta polskiej szkoły prowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Martyna Jewartowska. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy VIII b. W humorystyczny sposób pokazali zebranej publiczności „Kursokonferencję” – gdyż „nauczyciel, kiedy świętuje, to również pracuje” oraz przygotowali recytację poezji z okazji święta swych pedagogów. Uczniów do występu w uroczystości przygotowała pani Dorota Zawadzka. Nie zabrakło też popisów tanecznych w wykonaniu uczniów klasy II a, których przygotowała pani Izabela Kamińska. W części artystycznej zaprezentowali się również wokaliści: Aniela Rojewska (kl. I b), Aleksandra Flaszyńska (kl. IV a), Nikola Mączkowska (kl. IV a), Maja Machulska (kl. V a), Hanna Chiniewicz (kl. V b), Anna Krukowska (kl. VIII a) oraz Anastazja Nowicka (kl. VIII a). Uczennice do występu przygotowała pani Magdalena Domżalska. Dekorację uroczystości przygotowały panie: Małgorzata Głowacka oraz Paulina Brodzik. Nad nagłośnieniem czuwał pan Roman Skonieczka.

WSTECZ

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31