ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Pasowanie na ucznia w nowomiejskiej Szkole Muzycznej I stopnia odbyło się na scenie
Kinoteatru „Harmonia” 10 października 2022 roku.Wydarzenie rozpoczęło się „mocnym uderzeniem” uczniów klasy perkusji. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, uczniowie oraz rodzice i krewni pierwszoklasistów. Zebranych gości powitała pani Agnieszka Kasprzycka, prowadząca koncert. W muzyczną przygodę nowych uczniów wprowadzili starsi uczniowie, wykonując przygotowane utwory w formie mini koncertu. Wystąpili: Lena Szauer – skrzypce, Oliwia Brodzińska – gitara i fortepian dodatkowy, Paulina Zięba – fortepian, Igor Stasiuk – akordeon, Zofia Sendzikowska – fortepian, Maja Ossowska i pan Rafał Futyma – wiolonczela, Amelia Rydel – trąbka, Varvara Moissienko – fortepian, Maksymilian Szauer – saksofon. Solistom akompaniowali pani Emilia Szcześniewska i pan Bartosz Skłodowski.
Swoje nowe umiejętności zaprezentowali również uczniowie klasy pierwszej cyklu
sześcioletniego, zaśpiewali przy akompaniamencie pani Joanny Kupis-Werfel piosenkę
„Nutki filutki”. Następnie głos zabrała Wicedyrektor Szkoły Muzycznej pani Iwona Mrozińska, która w imieniu swoim i dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub.
pana Zbigniewa Domżalskiego życzyła nowym uczniom radości z muzykowania i sukcesów
w nauce; rodzicom – cierpliwości i zadowolenia z postępów swoich pociech, a nauczycielom
satysfakcji z nauczania i pozytywnych rezultatów w kształceniu. W dalszej części uroczystości przyszedł czas na ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Muzycznej.
W sumie przybyło w szkole 26 pierwszaków!! Po trzynastu w każdym cyklu.
Rada Rodziców ufundowała im muzyczne niespodzianki – dyplomy i zeszyty nutowe.
Życzymy młodym adeptom powodzenia w odkrywaniu muzycznych tajemnic i zdobywaniu
umiejętności na wybranych instrumentach. Uczniów klas pierwszych do ślubowania przygotowały panie: Agnieszka Kasprzycka i Joanna Kupis-Werfel.

WSTECZ

 

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31