ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim brali udział w zajęciach dotyczących podstaw
udzielania pierwszej pomocy.Udzielenie pierwszej pomocy to bardzo ważna umiejętność, którą każdy powinien posiadać. W ramach warsztatów prowadzonych przez panią Annę Milkowską i panią Martynę Jewartowską, uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo wykonywać czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Dodatkowo poznali sposoby sprawdzania przytomności i oddechu u osoby poszkodowanej. Wspólnie ćwiczenia polegały również na wzywaniu pomocy i telefonowaniu na numery alarmowe. Uczniowie mieli też okazję przyjrzeć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podczas zajęć uczniowie nie tylko dowiedzieli się o zasadach udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, ale przede wszystkim mieli możliwość praktycznego przećwiczenia udzielania pomocy w pozorowanej sytuacji. Warsztaty z pierwszej pomocy odbywają się w naszej szkole każdego roku. Uczniowie klas I – III aktywnie brali udział w zajęciach.

WSTECZ

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930