ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

1 września 2022 roku o godzinie 9.00 na boisku szkolnym Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/2023.Galę prowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska oraz Martyna Jewartowska. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski, radni miejscy – pani Barbara Bober, pan Adam Kłosowski, pan Jan Obuchowski i pan Mirosław Urbanowski,  Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim pani Agnieszka Muszyńska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Rybicka. Burmistrz w swoim przemówieniu życzył uczniom wielu sukcesów i zadowolenia. Podkreślił, że uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 są chlubą dla swych rodziców oraz nauczycieli ze względu na podejmowane działania na rzecz szkoły i miasta oraz wysokie wyniki w nauce. Do zebranych na boisku sportowym uczniów, nauczycieli i rodziców zwrócił się też Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski. W okolicznościowym przemówieniu życzył wszystkim, by czas spędzony w szkole wykorzystali na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, tym bardziej, że placówka może poszczycić się nowym nabytkiem – drukarkami 3D. Dyrektor Szkoły podziękował też Burmistrzowi za wspieranie wszelkich realizowanych inicjatyw. Po inauguracji roku szkolnego uczniowie udali się do sal na spotkania z wychowawcami. O godzinie 11.00 uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami wzięli udział w uroczystościach pod pomnikiem ofiar mordu Polaków w Nawrze w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W asyście pocztów sztandarowych oraz obecnych gości uczcili pamięcią 150 zamordowanych mieszkańców ziemi nowomiejskiej. Uroczystość uświetnił występ wokalny uczennic: Aleksandry Jaroszewskiej oraz Anastazji Nowickiej, które przygotowała pani Magdalena Domżalska. Po części oficjalnej Prezes Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik pani Barbara Grzywacz ogłosiła finalistów konkursu literackiego pt. „Nasze jutro – Twoim dziś”. Nagrody za udział otrzymały uczennice: Julia Grzywacz (kl. VII a) – nauczyciel języka polskiego: pani Anita Leliwa oraz Julia Rybicka, Pola Seroczyńska i Barbara Zawadzka (uczennice kl. VIII a) – nauczyciel języka polskiego: pani Dorota Zawadzka. Podziękowanie za pracę w komisji konkursowej otrzymała pani Joanna Mierzyńska.

WSTECZ

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930