ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego dokonać” – takie hasło przyświecało uroczystości zakończenia szkoły przez uczniów klas ósmych dnia 23 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. Prowadzące galę – pani Małgorzata Fijałkowska i pani Martyna Jewartowska, powitały zgromadzonych w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. tegorocznych absolwentów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski, radny miejski pan Mirosław Urbanowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Rybicka. Uczniowie wkroczyli do hali w rytm poloneza. Następnie Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski skierował wzruszające słowa przemówienia do uczniów, życząc im powodzenia na dalszych etapach edukacji, dobrych wyborów w przyszłości, rodzicom podziękował za współpracę i wsparcie w działaniach wychowawczych, natomiast wobec nauczycieli wyraził wdzięczność za włożony trud edukacyjny. Podczas spotkania głos zabrał również Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, który przekazał podziękowania za naukę i pracę uczniom oraz nauczycielom. Stwierdził też, że uczniowie tej szkoły są chlubą nie tylko dla niej, ale też miasta. Ósmoklasiści po ceremonii przekazania sztandaru uczniom klas siódmych złożyli uroczyste ślubowanie, które odczytała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc. Absolwenci z najwyższą średnią otrzymali statuetki z rąk Dyrektora Szkoły i wychowawców: pani Marii Piskorskiej, pani Barbary Milewskiej oraz pana Krzysztofa Przybysza. Statuetki otrzymali: Marta Kwiatkowska, Patryk Domżalski, Kornel Zbikowski, Antoni Suchocki, Juliusz Bucha, Maria Jankowska, Varvara Moisiienko, Tymoteusz Patalon, Maja Aranowska, Aleksandra Jaroszewska, Maja Lewandowska, Marika Masłowska, Amelia Nguye Duc, Maja Michalska, Amelia Rogowska, Julia Zachwieja, Tymoteusz Morenc, Jan Kawiecki, Kacper Krukowski i Bartosz Malicki. Rodzice i opiekunowie wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. W czasie uroczystości wszyscy absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia szkoły podstawowej. Szczególny dyplom z rąk Dyrektora Szkoły otrzymał uczeń klasy VIII b – Tymoteusz Patalon. W następnej części radny Mirosław Urbanowski wręczył statuetki Aleksandrze Jaroszewskiej i Patrykowi Domżalskiemu – lekkoatletom, którzy reprezentowali naszą szkołę, zajmując wysokie miejsca. W czasie uroczystości wręczono również nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe. Z rąk Dyrektora Szkoły pana Zbigniewa Domżalskiego oraz nauczycieli wychowania fizycznego: pana Krzysztofa Przybysza i pana Macieja Bochenka, statuetki otrzymali: Juliusz Bucha, Miłosz Bochenek, Paulo Lisowicz, Kornel Zbikowski, Olaf Hinc oraz Hubert Jabłoński. Następnie pani Magdalena Domżalska wręczyła drobne upominki i dyplomy zespołowi wokalnemu “Fart”, który swoim śpiewem uświetniał przez długie lata uroczystości szkolne. Podziękowania otrzymali: Marika Masłowska, Aleksandra Jaroszewska, Kornel Zbikowski, Antoni Suchocki, Juliusz Bucha i Patryk Domżalski. W dalszej części uroczystości uczennica klasy VIIIa Marta Kwiatkowska, która uzyskała w roku szkolnym 2021/2022 najwyższą średnią w szkole (5,89) otrzymała z rąk Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pana Józefa Blanka nagrodę specjalną w wysokości 1.000,00 zł., natomiast Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski wręczył nagrodzonej statuetkę „Najlepszego z najlepszych”. Serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę w szkole z rąk Dyrektora Szkoły otrzymały odchodzące na emeryturę: pani Maria Piskorska oraz pani Ewa Banaszewska. Wszyscy zebrani na gali uhonorowali panie gromkimi brawami. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której wystąpili uczniowie klas ósmych. Aleksandra Jaroszewska wprowadziła zgromadzonych w refleksyjny nastrój, śpiewając piosenkę “Życie jak poemat”. Następnie młodzi aktorzy odegrali scenki, w których w żartobliwy sposób przedstawili, jak wyglądała nauka w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. „Nie ma prawdziwszej, wspanialszej radości na świecie od tej, gdy widzi się wielkie serce otwarte dla drugiego człowieka” – słowami Johanna Wolfganga Goethego absolwenci rozpoczęli podziękowanie skierowane do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli. Załącznikiem do podziękowań były kwiaty oraz podarunek w postaci pięknej melodii, którą zagrała absolwentka Maja Aranowska. W swoim wystąpieniu uczniowie klas ósmych wspominali wspólnie spędzony czas z nadzieją, że również moment pożegnania pozostanie w ich pamięci. Zespół „Fart” zaśpiewał piosenkę Maryli Rodowicz pt. „Ale to już było”, podczas której łza zakręciła się w niejednym oku. Na koniec części artystycznej absolwenci podkreślili, że atmosfera, jaką odnajdywali w szkole, była niepowtarzalna. Przeżywali tu wzloty i upadki. Były radości z odniesionych sukcesów, były smutki po porażkach, był śmiech i były łzy. Była ciężka praca, ale też i zabawa. Jeszcze raz podziękowali Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, rodzicom i całej społeczności szkolnej, że w tej drodze nie byli sami, tworzyli wielką rodzinę, na której wsparcie zawsze mogli liczyć. Na zakończenie absolwenci zaśpiewali piosenkę Marka Grechuty pt. „Dni, których nie znamy”. Po akademii był czas na pamiątkowe, klasowe zdjęcia.

WSTECZ

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930