ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

20 czerwca 2022r. uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z opiekunem – panią Joanna Mierzyńską, byli na wycieczce w Warszawie, zwiedzali budynki Sejmu i Senatu na zaproszenie Przyjaciela naszej szkoły – Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pana Zbigniewa Ziejewskiego. W trakcie wizyty w stolicy odwiedzili Stare Miasto, przespacerowali ulicami pod pomnik Syrenki Warszawskiej i Grób Nieznanego Żołnierza. Tam zobaczyli zmianę warty honorowej. Około godziny 15.00 udali się pod budynek sejmu, gdzie odebrali przepustki. W sejmie grupę przywitał pan poseł Zbigniew Ziejewski i rozpoczęto zwiedzanie od budynku senatu. Przewodnik, który oprowadzał uczniów, nawiązywał do wydarzeń historycznych z okresu XX-lecia międzywojennego i historii po 1989r. W sali senackiej uczniowie mieli możliwość wcielenia się w postać marszałka i wicemarszałków oraz odkrywania tajemniczych procedur obowiązujących senatorów w czasie głosowania. Przemierzając sejmowe korytarze, uczniowie odkrywali miejsca znane im z telewizji, a w sali sejmowej głos przejął gospodarz spotkania, który opowiedział uczniom, jak wyglądała jego droga do Warszawy. W czasie swojej wypowiedzi wielokrotnie podkreślał, że ważna jest nauka i możliwość robienia tego, co się lubi. Nieważne, czy zostaniemy posłem, czy będziemy mechanikiem, czy kosmetyczką. Ważne, byśmy zostali świetnymi specjalistami w swojej dziedzinie. W czasie rozmowy pan Ziejewski wielokrotnie wskazywał, że w dzisiejszych czasach ważna jest również nauka języków obcych, apelował do młodzieży: Uczcie się języków obcych! Zaznaczył, że będąc uczniem, wygrywał olimpiady historyczne, ale jego kierunek studiów był inny, więc nie wiadomo, jak potoczy się nasza droga życiowa, ale należy pamiętać, że wiedza i nauka to inwestycja na całe życie. To spotkanie było ciekawą lekcją historii. Pozwoliło naszym uczniom poznać pracę posłów i senatorów Rzeczypospolitej Polskiej. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali panu Ziejewskiemu za tak miłe spotkanie.

WSTECZ

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930