ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

15 czerwca 2022 roku w ramach programu „Wiecznie Zdrowym Być – Trzymaj formę” zakończono w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. projekt badawczy pod nazwą: „Odkrywamy ciało jako budowlę skonstruowaną ze składników odżywczych”. Celem programu było uświadomienie uczniom znaczenia składników odżywczych i ich wpływu na zdrowie człowieka. Podczas trwania projektu uczniowie poznali podstawowe składniki odżywcze organizmu, rozpoznawali grupy produktów żywnościowych dostarczających poszczególnych składników odżywczych, tworzyli grę planszową oraz plakaty ilustrujące uzyskanie informacji na temat budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu. Uczniowie w czasie spotkania z ekspertem – panią Dorotą Marchlewską wymieniali spostrzeżenia i swoje uwagi. Kulminacyjnym elementem projektu była sesja plakatowa oraz prezentacja gier planszowych. Bardzo dziękujemy za udział w programie klasom V –VII, a szczególnie uczniom, którzy z zaangażowaniem stworzyli gry i plakaty. W pracy wyróżnili się: Maja Kowalkowska, Olga Marchwicka, Jakub Gawiński, Karolina Jabłońska, Otylia Lange, Barbara Mierzyńska, Kinga Spalik, Antonina Skóra, Inga Ankowska, Antonina Nowińska, Wiktoria Krauze, Nadia Fanslau, Katarzyna Kwaśniewska, Iga Nowicka, Julia Rybicka, Zuzanna Szałkowska, Anna Krukowska, Lena Zbikowska, Anastazja Nowicka oraz Julia Grzywacz. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Alina Bączek oraz nauczyciele naszej szkoły.

WSTECZ

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930