ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W słoneczne sobotnie popołudnie 11 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego dnia odbył się festyn szkolny, którego hasłem przewodnim były słowa Janusza Korczaka, patrona szkoły. To szkolne wydarzenie zostało zorganizowane w ramach XXIV Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Święto szkoły swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Poseł na Sejm RP pan Zbigniew Ziejewski, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski, Starosta Nowomiejski pan Andrzej Ochlak, radni miejscy oraz dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek budżetowych. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego. Festyn adresowany był do wszystkich rodzin nowomiejskiej społeczności. Gości festynowych powitał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, a oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank. Głos zabrał również Poseł na Sejm RP pan Zbigniew Ziejewski. W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć wiele pokazów. Jako pierwsi z piosenkami o tematyce dziecięco – cyrkowej oraz przedstawieniem zaprezentowali się nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Następnie na scenie odbyły się pokazy talentów – swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie zademonstrowali uczniowie szkoły. Na festyn szkolno – rodzinny przybyły całe rodziny, którym oprócz części artystycznej zaoferowano kawiarenkę z pysznymi wypiekami, watą cukrową, obwarzankami, goframi, popcornem, napojami i lodami oraz małą gastronomię z grochówką, schabowymi, kiełbaskami i karkówką z grilla, kluskami ziemniaczanymi, hot dogami i frytkami. Dla najmłodszych przewidziano wiele atrakcji. Do ich dyspozycji były: trampolina, dart oraz fotobudka. Uczestnicy festynu mogli robić duże bańki mydlane, spróbować swoich sił na strzelnicy oraz zakręcić kołem fortuny, wykonać warkoczyki lub tatuaże. Kolejną z atrakcji były: stoisko cyrkowe, magiczne kubki, „sala strachu” oraz „cyrkowy miszmasz”, które cieszyły się wyjątkowym powodzeniem. Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd radiowozu policji oraz wozu strażackiego. Można było zobaczyć wyposażenie pojazdów oraz porozmawiać z funkcjonariuszami jednostek. Różnorodność zaplanowanych przez organizatorów atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Podczas festynu panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Pogoda, jak zwykle, dopisała, dzięki czemu uczestnicy festynu mogli mile spędzić czas. Ten dzień będą pamiętać wszyscy, którzy odwiedzili naszą szkołę. Do zobaczenia za rok!

Sponsorzy festynu szkolnego: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub., Zbigniew Ziejewski Poseł na Sejm, Piotr Bułkowski – PPH FOLSTRECZ, Eliza i Waldemar Kwiatkowscy, Joanna i Maciej Główczewscy, Urząd Miasta Nowe Miasto Lubawskie, Expom S.A. – Producent konstrukcji stalowych, Jolanta i Karol Kasprowicz, Magdalena Domeracka – „Pracownia kosmetyczna”, „Szlifmar” sp. z o.o. – Marek Nowiński, DOKO sp. z o.o. Kurzętnik, Salon Play Oddział Nowe Miasto Lub., Jagoda Sawicka – Studio Paznokci „Pasja”, Małgorzata i Hieronim Zasępa – „Zasumi”, Agromex Krystochowicz Sp.j. Kurzętnik, Karolina Czołba, Enigma Opakowania i Enigma Art. Biurowe i Zabawki – K. i A. Trzcińscy, Bank Spółdzielczy w Brodnicy – Oddział w Nowym Mieście Lubawskim, FHU Martinplex – usługi informatyczno – poligraficzne, Andrzej Głowacki, Paulina i Mateusz Klein, Studio Domi – Jacek Dąbrowski, Joanna Kwiatkowska, PUH Łukis – Łukasz Okołowski, Marika Sobolewska – Piekarnia Górny Kurzętnik, Monika Robaczewska – Gabinet Kosmetyczny, Dan-Mal sp.j. Maliccy, Kurza Góra sp. z o.o. Kurzętnik, Moto-West Transport sp. z o. o. Bratian, Barbara Bober, Interrisk Ubezpieczenia, Daniel Smukała, Anna Pełka, NZOZ „ESKULAP” sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie, Gabinet Stomatologiczny – Katarzyna Noga-Orzechowska, Marta i Mariusz Kołakowscy, NETRONIC Artur Natkowski, Z.P.H.U ARTEX Arkadiusz Brzezicki, Fabryka Mebli Szynaka Nowe Miasto Lub. – Zakład Patronacki.

WSTECZ

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930