ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Finał Wojewódzki Warmińsko – Mazurskiego SZS w siatkarskich „Trójkach” w kategorii „Igrzyska Dzieci” odbył się 7 czerwca 2022r. w Olsztynku. Uczniowie klas: IV a, IV b i V a, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub., zagrali bardzo dobry turniej. Do pełni szczęścia i medalu zabrakło naprawdę bardzo niewiele. Wszystkie pojedynki były niezwykle zacięte, kończyły się tie – breakami. W pierwszym meczu z drużyną SP Gołdap, późniejszym triumfatorem rozgrywek, po zaciętej walce przegraliśmy po bardzo długim tie -breaku 24:22, nie wykorzystując 5 piłek meczowych. Taka przegrana nieco podcięła skrzydła młodym, zaczynającym dopiero przygodę z siatkówką, chłopakom, ale jednocześnie była bezcennym doświadczeniem. W kolejnym meczu z Zespołem Szkół Sportowych w Ełku również walka toczyła się o każdy punkt i pierwszy set zakończył się wynikiem 31:29 na naszą korzyść. W końcówce meczu zabrakło szczęścia i musieliśmy uznać wyższość zawodników z Ełku. Udział w turnieju finałowym to dla naszych zawodników duże wyróżnienie i możliwość zdobycia niezbędnego doświadczenia. Nasi uczniowie, mimo że wrócili tym razem „na tarczy”, zapowiadają pracę nad poprawą jakości gry i walkę o medal w kategorii „Czwórek” w przyszłym roku. Szkołę reprezentowali: Antoni Fijałkowski, Borys Pawlicki, Maks Wojnarowicz, Igor Bochenek, Wojciech Jankowski (wszyscy uczniowie z klasy V a) oraz Filip Grabowski (kl. IV b) i Gabriel Obuchowski (kl. IV a). Opiekunem i trenerem uczniów jest pan Maciej Bochenek.

WSTECZ

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930