ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odwiedził pan Ryszard Ulatowski – naczelny „Gazety Nowomiejskiej”, pasjonat historii, człowiek z aparatem. To czwartkowe spotkanie z naszym gościem pokazało, że w życiu dziennikarza liczą się ludzie, których napotykamy na swojej drodze. Pan Ryszard Ulatowski opowiedział o wspólnej pasji i pracy ze swoim ojcem przy rekonstrukcji mebli. Zaznaczył, że fotografię kochał od zawsze i to właśnie ona spowodowała, że rozpoczął przygodę z dziennikarstwem. Kto by pomyślał, że zdjęcia stoku narciarskiego w Kurzętniku będą początkiem jego pracy w czasopismach regionalnych. Nawet na nasze spotkanie przybył z aparatem fotograficznym, dodatkowo przyniósł ze sobą pierwsze numery czasopism, w których znalazły się jego artykuły i zdjęcia. Uczniowie mieli możliwość zauważenia, jak zmienia się „Gazeta Nowomiejska”, jakimi sprawami się zajmuje i jak umieszczane są w niej artykuły. Ciekawostką okazała się informacja, że drukowana jest w Olsztynie i dzięki nowej technologii zajmuje to 5 minut. Nasz gość przedstawił swoich współpracowników, ale wielokrotnie podkreślał, że jego praca to przede wszystkim spotkania i rozmowy z ludźmi, mieszkańcami powiatu, którzy podpowiadają mu, co ciekawego dzieje się w ich miejscowości, zapraszają na różne uroczystości. Jako dziennikarz pracuje 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, ma zawsze włączony telefon i niezależnie od pory dnia jest gotowy do pracy. Poświecenie i pasję słychać w jego głosie, gdy opowiada o ludziach, o Nowym Mieście Lubawskim i o miejscach, które widzimy na co dzień, a które kryją w sobie różne historie. Pomysłodawczynią spotkania była nauczycielka historii – pani Joanna Mierzyńska.

WSTECZ

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930