ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

31 maja 2022r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył się I Miejski Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza”. Wzięło w nim udział 18 uczniów (po 9 w każdej z kategorii: klas IV – VI i klas VIII – VIII) z trzech nowomiejskich szkół. Uczestników powitał Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski, który życzył wszystkim połamania długopisów w ortograficznych zmaganiach. Koordynator konkursu – pani Anita Leliwa omówiła regulamin konkursowy. Uczniowie w grupach wiekowych udali się do poszczególnych sal, gdzie każdy wylosował numer stolika, przy którym pisał dyktando. Wskazany uczeń wybrał też w drodze losowania jedno z trzech przygotowanych dyktand (jego tekst zaklejony był w kopercie), z jakim uczestnicy musieli się zmierzyć. Po pełnym napięcia konkursie uczniowie, w oczekiwaniu na wyniki, otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Burmistrz Nowego Miasta Lub. pan Józef Blank wraz z Dyrektorem Szkoły panem Zbigniewem Domżalskim wręczyli zwycięzcom „Pióra Burmistrza”. W kategorii klas IV – VI tytuł Laureata otrzymała Małgorzata Zielińska – uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, natomiast w kategorii klas VII – VIII tytuł Laureata zdobył Zachariasz Borowski – uczeń klasy VIII a Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Burmistrz Nowego Miasta pan Józef Blank podkreślił, że język polski nie należy do najłatwiejszych, a ortografia i interpunkcja pełnią ważną funkcję językową. Dodatkowo Dyrektor SP2 złożył zgromadzonym w sali uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Gratulujemy Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu ortograficznego. O dekorację sali zadbała pani Paulina Brodzik.

WSTECZ

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031