ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

30 maja 2022r. był bardzo pracowitym dniem dla uczniów Szkoły Muzycznej w Nowym Mieście Lub. Już od samego rana w Kinoteatrze „Harmonia” zorganizowano dwa koncerty rekrutacyjne dla uczniów szkół podstawowych -„jedynki” i „trójki”. Blisko 300 uczniów klas I – IV wysłuchało popisów wszystkich instrumentów, na których można podjąć naukę w „muzycznej”. Na skrzypcach zagrała Maja Splitt, na flecie – Zuzanna Szałkowska i Lena Grabowska, na trąbce – Maria Mania i Amelia Rydel, na wiolonczeli – Anastazja Nowicka, na gitarze – Amelia Stachowska i Bartosz Nowak, na saksofonie – Maksymilian Szauer, na akordeonie – Igor Stasiuk, a na perkusji – Igor Bochenek. Wystąpiło również trio fletowe w składzie – Antonina Kędziorska, Paulina Pijaczyńska i Wiktoria Krauze. W trakcie koncertu słuchacze usłyszeli sporo informacji na temat instrumentów, ich budowy i sposobu gry. Dowiedzieli się również, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać uczniem szkoły muzycznej. Tego samego dnia w świetlicy Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. odbył się popis uczniów klas pierwszych dedykowany rodzicom. Licznie zgromadzona publiczność nagradzała młodych wykonawców brawami. Większość z nich wystąpiła publicznie po raz pierwszy.  Było wiele emocji, wzruszeń i radości z występów.

WSTECZ

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031