ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

18 maja 2022r. w sali Kinoteatru „Harmonia” w Nowym Mieście Lub. odbył dziesiąty, jubileuszowy koncert z cyklu „Zakochane Melodie”. Tym razem motywem przewodnim były piosenki Kabaretu Starszych Panów.Współorganizatorami wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. W programie koncertu znalazło się wiele znanych melodii z repertuaru Starszych Panów, m.in.: „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Jeżeli kochać”, „Bo we mnie jest seks”, „Romeo”, „Wesołe jest życie staruszka”, „W czasie deszczu dzieci się nudzą”, „Addio, pomidory” i wiele innych utworów. Piosenki wykonane było solo, w duetach i chóralnie. Na scenie pojawili się młodzi wokaliści, którzy z wielką energią  i brawurowo śpiewali melodie mistrzów Przybory i Wasowskiego. Było lirycznie, satyrycznie i czasami bajkowo. Sala wypełniona po brzegi fanami koncertu czynnie brała udział w jego przebiegu, wspierając artystów i oklaskami, i miłą atmosferą. Zespół instrumentalny tworzyli głównie nauczyciele nowomiejskiej szkoły muzycznej: pan Marcin Twardowski i pan Bartosz Skłodowski – fortepian, pan Michał Sasinowski – saksofon, pan Radosław Kulesza – trąbka, pan Wojciech Ulanowski – akordeon, pan Nikodem Wojtkiewicz – perkusja. Gościnnie wspierali koncert pan Maciej Gburczyk – gitara i pan Mariusz  Curzydło – gitara basowa. Szczególne podziękowania padły w kierunku pana Macieja Gburczyka, jako pomysłodawcy pierwszego koncertu „Zakochanych Melodii”, który odbył się w 2010 roku. Wokalne popisy dali Martyna Michalak -absolwentka AM w Gdańsku, Rozalia Rogowska, Agnieszka Droma, Maja Ossowska i Paulina Pijaczyńska. Męską część wokalnych występów zapewnili – Dominik Światkowski, Kacper Bączkowski i Kacper Kowalski. Nie mogło zabraknąć chóru Cantamus z MCK, który w koncercie „Zakochanych Melodiach” bierze udział od początku, czyli 2010 roku. Wyborem repertuaru i prowadzeniem koncertu zajęła się pani Iwona Mrozińska.

WSTECZ

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031