ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

18 maja 2022r. w Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I – III. W konkursie wzięło udział ok. 30 uczniów z powiatu nowomiejskiego. Uczestników konkursu powitała Dyrektor Szkoły pani Hanna Błaszkowska, Naczelnik Wydziału Kultury, Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lub. pani Barbara Orłowska oraz koordynator konkursu pani Maria Przeradzka. Zmagania ortograficzne składały się z dwóch części – najpierw uczniowie pisali dyktando, a następnie rozwiązywali test. W czasie oczekiwania na wyniki uczestnicy konkursu otrzymali poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. osiągnęli świetnie wyniki. W kategorii klas I – III miejsce zajęła Natalia Kwiatkowska z kl. I b. W kategorii kl. II – na I miejscu uplasowała się Zofia Ługiewicz z kl. II a. Uczniów klas III reprezentował Robert Ręczkowski z kl. III a. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Zwycięzcom nagrody książkowe wręczył Wicestarosta Nowomiejski pan Jerzy Czapliński. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowała pani Sylwia Cieszyńska.

WSTECZ

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031