ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. W ramach obchodów w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. realizowane były liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie świadomości wyzwań, z jakimi na co dzień zmagają się osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny. Przygotowania do świętowania przypadającego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęły się już dwa dni wcześniej. Tego dnia na znak solidarności z osobami z autyzmem wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w niebieskich barwach. Przygotowano też plakaty, które przez cały kwiecień wisiały na drzwiach każdej klasy, by w ten sposób rozświetlały naszą szkołę na niebiesko. Na czwartkowych lekcjach wychowawczych w klasach I – VIII poruszana była tematyka dotycząca autyzmu, uczniowie oglądali film pt. „Poznaj Marię, dziewczynkę, która lubi mieć plan”. Również w klasach I – III oraz w oddziałach przedszkolnych przeprowadzano pogadanki na ten temat, czytano „Bajkę o dziewczynce”, w której dziewczynka była liskiem Joanny Rudniańskiej. Uczniowie klasy II a zaprosili na lekcję Madzię – uczennicę z autyzmem oraz jej przyjaciół: Błażeja, Weronikę, Michała i Wiktorię wraz z paniami: Małgorzatą Głowacką, Agnieszką Dembinską i Pauliną Brodzik. Dzieci zjadły wspólne śniadanie, podczas którego panie opowiedziały o tym, jak wygląda codzienność Madzi. Podjęte działania miały na celu uwrażliwienie uczniów na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej ich kolegów. Koordynatorki, panie: Małgorzata Głowacka, Agnieszka Dembińska i Alina Bączek serdecznie dziękują za pomoc w organizacji obchodów Kwietnia Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w szkole.

WSTECZ

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930