ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

29 kwietnia 2022r. w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą obejrzała cała społeczność uczniowska. Prowadząca galę, pani Małgorzata Fijałkowska, wprowadziła sztandar szkoły. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V a oraz VII a pod kierunkiem pani Agnieszki Surmiak i pani Wioletty Zachwiei. Uczniowie klasy VII zaprezentowali sejmik uczniowski, w czasie którego rozważali, jak ważnym wydarzeniem dla Polaków było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wskazywali jej znaczenie jako konstytucji pierwszej w Europie a drugiej na świecie. Hasła: „Wolność”, „Naród” i „Ojczyzna” nabrały dziś, w czasach dla uczniów współczesnych, nowego wymiaru, zwłaszcza w obliczu walk wojennych rozgrywających się u naszych sąsiadów. Recytatorzy z klasy V przypomnieli o szacunku i miłości do ziemi ojczystej, deklamując utwory W. Szymborskiej i A. Słonimskiego. Jednym z elementów uroczystości był taniec z flagami, którzy wykonali uczniowie klasy II a pod kierunkiem pani Marii Szymankiewicz. Na zakończenie akademii głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, który podkreślił wagę znajomości historii Polski dla każdego Polaka. W czasie apelu usłyszeliśmy piosenki o tematyce patriotycznej, które wykonali: Nikola Mączkowska (kl. III a), Maja Machulska (kl. IV b), Anastazja Nowicka (kl. VII a), Aleksandra Kwiatkowska (kl. VI a), Marianna Szkutnik (kl. I a) i Michalina Jaroszewska (kl. I a). Artystów do występu przygotowała pani Magdalena Domżalska. Symbole narodowe były głównymi elementami dekoracji. Zadbała o nią pani Karolina Kobylska.

WSTECZ

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930