ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W tym tygodniu uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wraz z rodzicami, wzorem lat poprzednich, wzięli udział w warsztatach plastyczno – technicznych pod czujnym okiem wychowawczyni pani Małgorzaty Prokop. Warsztaty miały na celu wykonanie stroika wielkanocnego. Cel był szczytny – wykonane stroiki zostały przez uczniów przekazane podopiecznym Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim. Rodzice wraz z uczniami bardzo zaangażowali się w pracę, tworząc pięknie ozdobione dzieła. W środę 13 kwietnia 2022r. delegacja uczniów klasy III b wybrała się do placówki, by osobiście przekazać wykonane stroiki, gdyż w okresie pandemicznym nie było to możliwe. Przy okazji uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno – instrumentalny, gdzie zagrali utwory na dzwonach chromatycznych i deklamowali wiersze o tematyce wielkanocnej. Podopieczni placówki bardzo ucieszyli się z wizyty uczniów. Okazali swą wdzięczność i podziękowali za ich trud i piękne prezenty. Kierownik placówki, pan Jan Szulc podziękował uczniom za ich zaangażowanie i pamięć o seniorach, przekazując na ręce całej klasy słodki upominek.

WSTECZ

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930