ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

11 kwietnia 2022r. po blisko 3-letniej przerwie udało się zorganizować koncerty dla uczniów klas I – III i „Zerówki” Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub., które przygotowała Szkoła Muzyczna I Stopnia. Dla najmłodszych uczniów była to okazja do wysłuchania popisu na żywo oraz  uzupełnienia wiedzy na temat instrumentów muzycznych. Młoda publiczność z dużą radością wysłuchała koncertu swoich kolegów i koleżanek. Wśród prezentowanych instrumentów znalazły się: gitara, fortepian, flet, saksofon, trąbka, akordeon, skrzypce, wiolonczela, ksylofon i wibrafon. Koncerty miały również charakter rekrutacyjny i były zachętą do rozpoczęcia nauki w szkole muzycznej. Prowadząca opowiadała o budowie instrumentów i sposobie gry oraz wskazywała, co należy spełnić, aby zostać przyjętym do grona uczniów szkoły muzycznej. W koncercie wystąpili: Antonina Wiśniewska, Nina Laskowska, Amelia Rydel, Anastazja Nowicka, Maja Machulska, Lena Grabowska, Marta Wiśniewska, Magdalena Rzymek, Maksymilian Szauer, Małgorzata Zielińska, Ksawier Sokołowski, Igor Bochenek, Wiktoria Krauze, Antonina Kędziorska, pani Martyna Bartkowiak oraz akompaniująca pani Emilia Szcześniewska. Koncerty poprowadziła pani Iwona Mrozińska. Zachęcamy uczniów i ich rodziców do przemyślenia możliwości zapisania do szkoły muzycznej. To wspaniała przygoda, nauka gry na instrumencie, praca nad koncentracją, organizacją czasu, rozwijanie pasji i zainteresowań. Więcej informacji na stronie szkoły lub w sekretariacie.

WSTECZ

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930