ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

30 marca 2022r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Mając na względzie to, iż rok 2022 został ustanowiony przez Sejm  RP Rokiem Marii Konopnickiej, gdyż  przypada 180 rocznica Jej urodzin, konkurs nosił tytuł „Poezja Marii Konopnickiej”. Wzięło w nim udział 21 uczestników. Można było usłyszeć wiersze „Jesień”, „Tęcza”, „Stefek Burczymucha”, „Pranie” oraz wiele innych utworów poetki. Uczniowie zaprezentowali swoje wiersze, wykazując bardzo wysoki poziom artystyczny. Jury w składzie: pani Alina Bączek, pani Agnieszka Dembińska oraz pani Paulina Brodzik doceniło zaangażowanie i występy uczniów. Komisję konkursową oczarowała interpretacja utworu pt. „Stefek Burczymucha” w wykonaniu Samuela Kędziorskiego – ucznia klasy II b, który zdobył I miejsce. Na kolejnym miejscu podium uplasowała się Aleksandra Kozłowska – uczennica klasy III a, prezentując utwór pt. „Kukułeczka”, natomiast III miejsce przypadło Nikodemowi Kołakowskiemu – uczniowi klasy III b, który zaprezentował utwór pt. „Stefek Burczymucha”. Jury nagrodziło również uczniów wyróżnieniami. Otrzymali je: Paulina Jarzębowska (kl. III a), która recytowała wiersz „Wiosna”, Zofia Domżalska (kl. II a) – w interpretacji utworu „Jesień” i Natalia Kwiatkowska (kl. I b), która wyrecytowała wiersz  „Pranie”. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali dyplomy oraz słodką niespodziankę. Nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczyła Wicedyrektor Szkoły pani Renata Szwarc, która doceniła zaangażowanie uczniów i chęć wzięcia w nim udziału. Organizatorami Konkursu Recytatorskiego „Poezja Marii Konopnickiej” były panie: Maria Szymankiewicz i Małgorzata Prokop.

WSTECZ

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031