ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W piątek, 25 marca 2022 r. przeżywaliśmy w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. – Dzień Czytania Tolkiena! Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena (Tolkien Reading Day) został zainicjowany przez organizację The Tolkien Society (Towarzystwo Tolkienowskie) w 2003 roku, aby zachęcić fanów tego pisarza do świętowania oraz promowania życia i twórczości J. R. R. Tolkiena. Tolkien Reading Day odbywa się co roku 25 marca. Data ta została wybrana dlatego, że jest to dzień zniszczenia Pierścienia w powieści „Władca Pierścieni”. Jednym z fanów Tolkiena i członkiem The Tolkien Society jest nasz nauczyciel religii, ks. Michał Kossowski. Z tego powodu chciał podzielić się swoją pasją z nauczycielami i uczniami naszej szkoły. W tym dniu Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski wręczył nagrody laureatom konkursu rysunkowego o „Hobbicie” i „Władcy Pierścieni”. Na korytarzu szkoły miała miejsce wystawa polskich i angielskich wydań dzieł Tolkiena, a uczniowie wraz z nauczycielami, w ramach lekcji wychowawczej lub języka polskiego, mogli obejrzeć film pt. „Tolkien i jego dzieło”, przygotowany przez ks. Michała, który prowadził także lekcje na temat chrześcijańskich inspiracji autora „Hobbita”, połączonych z kursem posługiwania się alfabetem elfów. To był naprawdę emocjonujący i pełen wrażeń dzień, tym bardziej, że ksiądz (ku zaskoczeniu wszystkich uczniów) prezentował się świetnie w stroju Gandalfa!

WSTECZ

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031