ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. nauczyciele matematyki w ramach projektu matematycznego – OBCHODY DNIA LICZBY π, zaproponowali szereg przedsięwzięć, które już po raz drugi skierowali do uczniów klas IV – VIII. Przeprowadzono następujące działania: wszyscy uczniowie wykonywali w klasach prace plastyczne metodą origami płaskiego z koła, dla chętnych uczniów przewidziane było zadanie polegające na wykonaniu plakatu na temat liczby π (wiadomości, ciekawostki), również dla chętnych uczniów, z okazji Dnia Liczby π, czyli 14 marca, przeprowadzony został konkurs pt. ,,Liczba π – zapamiętaj jak najwięcej cyfr”. W tym konkursie wzięło udział 7 osób. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz dobre oceny z przedmiotu. I miejsce zajęła Roksana Godzińska uczennica klasy VII c, która zapamiętała 202 cyfry po przecinku. Na II miejscu uplasowała się Julia Grzywacz z klasy VI a – uczennica zapamiętała 167 cyfr. III miejsce przypadło w udziale Kindze Spalik z klasy VII b, która pamiętała 97 cyfr. To naprawdę imponujące rekordy! Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Zielińska (kl. VI a), Jacek Gros (kl. VI a) oraz Kornelia Krzyszczak (kl. VI a). Najciekawsze prace plastyczne (plakaty oraz orgiami) zostały wywieszone na gazetkach w klasach oraz na tablicy na holu szkoły. Koordynatorem działań związanych z obchodami Dnia Liczby π była pani Edyta Rogozińska.

WSTECZ

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031