ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

16 marca 2022r. Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odwiedził gość specjalny, Przyjaciel naszej szkoły – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Zbigniew Ziejewski. W pięknym geście solidarności i wsparcia dostarczył przybory szkolne dla uczniów z Ukrainy, którzy w tym tygodniu do nas dołączyli. W czasie rozmowy z Dyrektorem Szkoły panem Zbigniewem Domżalskim i pracownikami wyraził podziw dla empatii wszystkich Polaków, ale też mieszkańców naszego województwa. Wskazał, że bardzo mocno w akcję pomocową dla Ukraińców włączają się burmistrzowie, starostwie, wójtowie i marszałek województwa. Wszyscy czują potrzebę solidarności z narodem ukraińskim. Pan Ziejewski podkreślił również rangę działania i udzielania pomocy przez rodziny, które przyjęły pod swój dach ludzi doświadczonych wojną, a same borykają się z trudnościami materialnymi. Określił ten moment jako historyczny – intensywne jednoczenie dwóch narodów. W swojej rozmowie pan Poseł podkreślił też ważność przynależności Polski do NATO. Przypomniał o ważnych dla Polski ustawach – decyzji o zwiększeniu liczebności polskiej armii ze 100 tys. do 300 tys. żołnierzy, ale też o przeznaczeniu większej ilości środków na wyposażenie, uzbrojenie wojska. To świadczy o tym, że rząd – sejm i senat, odpowiedzialnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa narodowego. Zaznaczył, że rząd powinien przede wszystkim starać się o pozyskanie pomocy z krajów Unii Europejskiej. Wyraził nadzieję, że środki przeznaczone z UE będą większe, tym bardziej, że to Polska przyjęła najwięcej uchodźców z Ukrainy – ok. 2 mln ludzi. To mieszkańcy naszego kraju przyjęli ich do swoich domów, pod swój dach, do swoich rodzin, otoczyli opieką – i taka postawa pokazuje prawdziwą solidarność z Ukrainą. Pan Ziejewski zapewnił, że Dyrektor Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie, zwłaszcza z Ukrainy, będą mogli liczyć na wsparcie długofalowe w tym trudnym dla wszystkich czasie. Podkreślił, że wszelkie dotychczasowe działania mieszkańców naszego miasta, przerosły jego oczekiwania. Na zakończenie spotkania najmłodsi uczniowie z Ukrainy podziękowali panu Ziejewskiemu za prezenty i wręczyli bukiet kwiatów.

WSTECZ

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031