ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy II a i II b  Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub., omawiając lekturę „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów, przez kilka dni poznawali biały kontynent – Antarktydę. Samodzielnie gromadzili informacje na temat warunków klimatycznych panujących na biegunie południowym, zaznajamiali się z ubogą florą i różnorodną fauną tego zakątka Ziemi. Zorganizowali także wystawkę. Najwięcej uwagi poświęcili pingwinom, bohaterom książki. Nauczyli się rozpoznawać gatunki tych ptaków, poznawali ich zwyczaje. Wiele radości dostarczyło dzieciom tworzenie w grupach makiet Antarktydy. Jednakże największą atrakcją były zajęcia z użyciem okularów VR, które poprowadził pan Krzysztof Lange. Dzieci „przeniosły się” na lodowy kontynent i poczuły się tak, jakby naprawdę spacerowały wśród pingwinów. Wrażenia były niesamowite, dzieci aż piszczały z radości. Pan Krzysiu zaprezentował drugoklasistom i ich wychowawczyniom pani Annie Kawieckiej i pani Marii Szymankiewicz możliwości, jakie stwarzają okulary VR. Obrazy w nich prezentowane są zakrzywiane za pośrednictwem specjalnych soczewek, trafiają do oka i są przez mózg odbierane jako obraz trójwymiarowy. Dzieci już cieszą się i z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z użyciem nowoczesnego sprzętu, który od niedawna posiada nasza szkoła.

WSTECZ

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28