ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Mimo że nauka w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. odbywa się w systemie stacjonarnym, to wychowawcy wykorzystują w swej pracy możliwości, jakie daje aplikacja Teams. Dlatego 17 lutego 2022r. podczas omawiania z dziećmi bloku tematycznego dotyczącego zawodów, skontaktowali się online z obecnymi w domach rodzicami i bliskimi swych podopiecznych. Była to doskonała okazja, by chociaż w ten sposób przedstawiciele różnych zawodów zagościli na zajęciach u przedszkolaków. W czasie spotkania obecni byli: ratownik medyczny, aptekarz, fizjoterapeuta, ubezpieczyciel, pedagog, policjant, bibliotekarz, radca prawny, kosmetyczka, sprzedawca, krawcowa, fryzjer oraz automatyk. Rodzice opowiedzieli dzieciom o miejscu swej pracy i przedstawili zakres obowiązków. Mogli również zaprezentować charakterystyczne przedmioty związane z wykonywaniem danej profesji. Ważnym elementem spotkania była też możliwość zadawania pytań, z czego dzieci bardzo chętnie korzystały. Może za kilkanaście lat przedszkolaki wybiorą zawód, o którym usłyszały na zajęciach. To była bardzo ciekawa i cenna lekcja.

WSTECZ

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28