ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Integracja sensoryczna to proces, którego celem jest dostarczanie za pośrednictwem wszystkich zmysłów informacji do mózgu, który rozpoznaje je, przekształca oraz integruje ze sobą, jak również łączy z wcześniejszymi doświadczeniami. Podczas tego procesu powstają reakcje adaptacyjne, stanowiące bazę dla ogólnego rozwoju dziecka. Zajęcia sensoryczne to zabawa zmysłami, którą można rozpocząć już od niemowlaka. Przeważnie prowadzone są z wykorzystaniem specjalnych sprzętów, ale równie dobrze można przeprowadzić je w warunkach domowych lub szkolnych. „Zabawy ze zmysłami” przeprowadziła dla uczniów klasy I a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. pani Anna Milkowska. Dzieci wraz ze swoimi paniami: Izabelą Kamińską i Anetą Stempką zapoznały się z kilkoma przygotowanymi propozycjami zabaw, tj. gniotek, malowanki bez brudzenia (woreczki sensoryczne z farbą i pianką do golenia) oraz tęcza (eksperyment z mlekiem i barwnikami). Pierwszoklasiści bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach. Malowali farbką sensoryczną, wlewali barwniki do mleka za pomocą pipetek, tworząc tęczę, a następnie dotykając „obrazów” patyczkiem do uszu nasączonym w płynie do mycia naczyń, obserwowali zachodzące zmiany w cieczy oraz  upiększali swojego gniotka za pomocą kawałka wełny oraz domalowywali mazakiem oczy, usta i nos. Celem zajęć było poznawanie świata za pomocą zmysłów – wzroku, słuchu, węchu oraz rozwijanie zdolności motorycznych, kreatywności i zainteresowania otaczającym światem. To były naprawdę ciekawe i wesołe zabawy.

WSTECZ

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28