ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. przygotowali dla swoich najukochańszych Babć i Dziadków, z okazji ich minionego święta, montaż słowno-muzyczny. Podczas programu dzieci śpiewały piosenki o babci i dziadku, recytowały dla nich wiersze. Atrakcją przedstawienia był, zatańczony przez uczniów całej klasy, krakowiak. Wcześniej dzieci samodzielnie wykonały elementy ubioru do tego tańca – wianki i kotyliony. W swój niezwykły występ dla Babć i Dziadków dzieci wplotły akcent humorystyczny – w czasie przedstawienia uczniowie zaprezentowali scenkę dramową. Kończąc występ, najpierw dzieci odegrały „sto lat” na dzwonkach chromatycznych, a następnie zaśpiewały ten utwór a cappella. Na zakończenie panie: Maria Grugiel i Martyna Jewartowska złożyły seniorom życzenia zdrowia i wielu lat szczęśliwego życia. Program został w całości nagrany i udostępniony Babciom i Dziadkom uczniów klasy III a do obejrzenia.

WSTECZ

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28