ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. obchodzili nietypowe święta: Światowy Dzień Śniegu i Światowy Dzień Bałwana. Światowy Dzień Śniegu przypada 16 stycznia. Akcje podejmowane w tym dniu w wielu miejscach w Polsce zachęcają do jazdy na sankach, nartach, łyżwach, wojny na śnieżki oraz promują edukację związaną ze śniegiem, a także zwracają uwagę na kwestie ochrony środowiska. Światowy Dzień Bałwana obchodzony jest 18 stycznia i to nieprzypadkowo. Liczba 18 wyglądem przypomina bałwana trzymającego miotłę. Ale jak tu obchodzić te święta, gdy nie ma śniegu? Jednak „Ananasy” z II a mają szczęście. Gdy tylko wychowawczyni pani Maria Szymankiewicz rozpoczęła zajęcia, zagrzmiało, błysnęło, zaczął padać grad i ….śnieg. Co za radość! No to można świętować! Rozpoczęła się w klasie bitwa na śnieżki. Wprawdzie przebieg jej był łagodny, ale niektórym śnieg powpadał za koszule i było dużo pisków. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę „Bałwanek Bouli” i przystąpiły do wykonania pracy plastycznej – tańczącego bałwanka z papieru. Kolejnym etapem działań były eksperymenty ze śniegiem oraz przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Śnieżny puch, który wciąż padał, wprawił dzieciaki w radosny nastrój. Dzień zakończyły nauką polki, która jest tańcem czeskim, ale była świetna jako ilustracja ruchowa do piosenki. Bałwana wprawdzie nie udało się ulepić w szkole, może uda się to zrobić po powrocie do domu.

WSTECZ

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31