ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Kinoteatr „Harmonia” był miejscem, w którym 5 stycznia 2022 r. odbył się wyjątkowy koncert zorganizowany przez Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. „Radosne kolędowanie” zaszczyciło swoją obecnością wielu mieszkańców naszego miasta, wśród których znaleźli się: Starosta Nowomiejski pan Andrzej Ochlak, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski wraz z radnymi, ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – pani Daniela Kowalska, Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia pani Iwona Mrozińska, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 pani Marzena Cieplak oraz Dyrektor MCK pani Katarzyna Olęcka. Koncert poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska, która przybliżała zebranym krótkie historie dotyczące polskich kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. W koncercie wystąpili uczniowie ZSPiM oraz zaproszeni goście. Muzyczne spotkanie, z utworem „Uciekali”, rozpoczęła Agnieszka Droma. Następnie kolędę „Wśród nocnej ciszy” zaśpiewała pani Małgorzata Prokop z córką Jagodą; po nich z kolędą „Przybieżeli do Betlejem” wystąpiło rodzinne trio: pani Anetta Gosik-Suchocka z córkami: Zosią i Kasią. Kolejny utwór „Mario, czy już wiesz?” zaprezentował ksiądz Robert Narodzonek przy akompaniamencie pani Karoliny Niedźwiedzińskiej. Kolędę „Nie było miejsca” zaśpiewała uczennica SP Nr 2 Aleksandra Jaroszewska (kl. VIII c), a kolędę „Tryumfy” wykonały uczennice klasy VII c naszej szkoły i SM I stopnia z klasy fletu – Lena Grabowska i Zuzanna Szałkowska. Pastorałkę „Bosy Pastuszek” zaprezentowały najmłodsze uczestniczki koncertu, uczennice klasy I a naszej szkoły – Michalina Jaroszewska i Marianna Szkutnik. Duet – Damian Dembiński (gitara) oraz Maja Machulska, uczennica klasy IV a (śpiew) przedstawili kolędę „Jezus Malusieńki”. W dalszej części koncertu wystąpili: Anastazja Nowicka (kl. VII a) z „Kolędą dla nieobecnych”, pani Sylwia Cieszyńska i ksiądz Robert Narodzonek, którzy zaśpiewali świąteczną piosenkę pt. „Święty czas” oraz Aleksandra Kwiatkowska (kl. VI a) z kolędą „Cicha noc”. Na zaproszenie organizatorów odpowiedział także nowomiejski chór „Cantamus”, który pod batutą pani Iwony Mrozińskiej wykonał trzy kolędy: „Z Narodzenia Pana”, „Wśród nocnej ciszy” i „O gwiazdo betlejemska”. Jako że koncert odbywał się w wigilię Święta Objawienia Pańskiego (Święta Trzech Króli), na zakończenie koncertu wybrzmiała kolęda „Mędrcy świata”, do wykonania której wraz z chórem „Cantamus” zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy „Radosnego kolędowania”. Nasze muzyczne spotkanie było dla wszystkich doskonałą okazją, by wrócić myślami do niedawno przeżytych świąt, które w tradycji polskiej są szczególnie przeżywane. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by nasz koncert mógł się odbyć. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz gości, którzy poświęcili swój czas i zechcieli wspólnie z nami uczestniczyć w tym wyjątkowym koncercie. Dziękujemy również panom z Kinoteatru „Harmonia” za cierpliwość, wyrozumiałość i pełen profesjonalizm. Życzymy wszystkim, by radość, która towarzyszyła wszystkim podczas koncertu, pozostała z nami jeszcze przez długi czas. Wszystkim za wszystko dziękujemy. Inicjatorem i koordynatorem „Radosnego kolędowania” była pani Sylwia Cieszyńska.

WSTECZ

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31