ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W grudniu 2021r. uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. mieli pełne ręce roboty. Na początku miesiąca zawitała do nich po raz kolejny zaprzyjaźniona pani Paulina Brodzik. Dzieci nazwały ją „Pani Złota Rączka”, gdyż potrafi wyczarować piękne rzeczy z prostych materiałów. Pod jej okiem i z pomocą wychowawczyni pani Marii Szymankiewicz drugoklasiści lepili anioły z masy solnej. Najpierw dzieci przygotowały masę o odpowiedniej konsystencji, a następnie zabrały się za tworzenie niepowtarzalnych niebiańskich istot. Musiały je w domu wysuszyć w piekarniku i pomalować. Efekt był niepowtarzalny. Kolejnym gościem była pomysłowa mama Szymka, pani Dorota Smukała. Tym razem uczniowie pod jej fachowym okiem robili skrzaty ze świerkowych gałązek. Nie było łatwo. Igiełki kłuły w ręce, co strasznie bolało, ale dzieciaki się nie poddały. Każdy dumnie wracał ze szkoły ze swoim „skrzatem domowym”, a klasy został pilnować „skrzat klasowy” zrobiony przez panią Marysię. Uczniowie klasy II a byli także w Kaczym Bagnie, gdzie wypiekali pyszne pierniczki oraz bawili się z Mikołajem. Kiedy nadszedł czas, że trzeba było zostać w domu i uczyć się zdalnie, nie przeszkodziło to pracowitym dzieciakom. Zabrały się za robienie ozdób choinkowych z papieru. Jedyne w swoim rodzaju bombki, dzwonki, świeczki, Mikołaje, renifery, bałwanki, pierniczki i aniołki  ozdobią świąteczne drzewka. Święta czas zacząć!

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031