ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Tegoroczne jasełka bożonarodzeniowe, z uwagi na nauczanie zdalne uczniów, przygotowali wyjątkowi aktorzy – nauczyciele naszej szkoły, Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub., którzy perfekcyjnie wcielili się w powierzone im role. Inicjatorem, pomysłodawcą i reżyserem tego niezwykłego przedstawienia był nasz katecheta – ks. Michał Kossowski, który dołożył wszelkich starań, by przedstawienie oddało prawdziwy charakter tego, co wydarzyło się przed 2000 lat w dalekim Betlejem. Jasełka przedstawiały 3 sceny, które tworzyły ze sobą spójną całość. W I scenie spotykamy aniołów, którym dobrze jest w niebie, a dowiadują się, że mają zejść na ziemię, gdyż wydarzy się tam coś niezwykłego. W scenie II widzimy pasterzy ogrzewających się przy ognisku, do których przychodzą aniołowie oznajmiający im, że niebawem będą uczestniczyć w wielkiej tajemnicy zbawienia świata i powinni się na nią przygotować. Scena III to uboga, betlejemska stajenka, w której „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Oto Maryja, skromna młoda kobieta z Nazaretu, powiła na świat Dzieciątko – Jezusa, oczekiwanego przez wieki Mesjasza, który narodził się, by zbawić ludzi. Maryja wraz ze swoim mężem Józefem, pomimo niewygody i zimna, z wielką miłością i nadzieją przywitali na świecie małego Jezusa, okazując sobie wzajemny szacunek i wsparcie. Do żłóbka przybyli także pasterze w towarzystwie aniołów, którzy jako pierwsi pokłonili się nowonarodzonemu. Radości z Narodzenia Pana nie było końca… W jasełkach wystąpili: ks. Michał Kossowski, p. Anetta Gosik – Suchocka, p. Marlena Jaroszek, p. Sylwia Cieszyńska, p. Agnieszka Dembińska, p. Katarzyna Gross- Nowińska, p. Małgorzata Głowacka, p. Paulina Brodzik, p. Joanna Mierzyńska, p. Dorota Zawadzka i uczennica klasy VII c – Lena Grabowska, która zagrała kolędę na flecie. Dekoracje przygotowały: p. Paulina Brodzik i p. Małgorzata Głowacka. Serdeczne podziękowania kierujemy również do p. Daniela Markowskiego za użyczenie sianka do stajenki oraz naszemu niezawodnemu p. Krzysztofowi Lange, który wspierał nas i pomógł w realizacji bożonarodzeniowego przedstawienia. Przedstawienie będzie można zobaczyć na Facebooku szkoły.

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031