ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dniach 20 – 21 grudnia 2021r.przedszkolaki z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. brały udział w konkursie pt. „Świąteczne pierniczki”. Głównym celem konkursu było zachowanie tradycji dekorowania świątecznych pierników, rozwijanie aktywnej twórczości i wyobraźni przedszkolaków oraz kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było własnoręczne ozdabianie wypieku z ciasta piernikowego przedstawiającego motyw związany ze świętami Bożego Narodzenia. Technika zdobienia była dowolna. Konkurs podzielony był na cztery kategorie wiekowe: trzylatki, czterolatki, pięciolatki i sześciolatki. Komisja konkursowa w składzie: pani Agnieszka Dembińska, pani Paulina Brodzik i pani Alina Bączek brała pod uwagę: zgodność z tematem, pomysłowość, samodzielność i staranność wykonanej dekoracji pierników. Komisja oceniła prace, przyznając I nagrodę w poszczególnych grupach. W grupie „Żabki” zdobyła ją Pola Zielińska, w grupie „Kotki” – Nela Dąbrowska; w grupie „Sówki” – Marcelina Cybulska, w grupie „Smerfy” – Zofia Wernecka oraz w grupie „Biedronki” – Zofia Sawicka. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz uczestnikom konkursu za wykonanie przepięknych i smakowitych świątecznych pierniczków. Organizatorem konkursu była pani Anna Milkowska

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031