ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dniach 14 i 15 grudnia 2021r. uczniowie klasy II a i III b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wraz z wychowawczyniami: panią Marią Szymankiewicz i panią Małgorzatą Prokop oraz zawsze niezawodnymi rodzicami, gościli w Kaczym Bagnie – Miejscu Inicjatyw Pozytywnych. Celem ich wizyty było spotkanie z Mikołajem. Chociaż mikołajki już dawno minęły, dzieci mogą je świętować przez cały rok. To ich rodzice zaproponowali i zorganizowali wyjazd, a także znaleźli sponsorów, którzy pokryli koszty wycieczki. Dzięki temu dzieci miały mnóstwo radości i wiele atrakcji. Piekły pierniki; wyrabiały ciasto, wałkowały je i wykrawały wzory. Pracując, słuchały opowieści pani instruktor o tym, jak to kiedyś wypiekano te smakołyki oraz informacji o przyprawach i ich znaczeniu podczas przyrządzania potraw. W trakcie wypiekania pierników niesamowity zapach unosił się w pomieszczeniu i drażnił podniebienia, aż „ciekła” ślinka. Dzieci miały także okazję grać na nietypowych instrumentach. Były to Bum Bum Rurki – kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub o inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Uczniowie bardzo szybko opanowali technikę gry i mieli frajdę, gdy udało im się zagrać świąteczne piosenki. Także rewelacyjnie udał się „koncert” na dzwonkach naciskanych diatonicznych, które brzmią w momencie przycisku. Nauczycielem gry był niesamowity renifer Czesio. W końcu nadszedł ten moment. Moment , na który wszyscy z niecierpliwością czekali. Na dachu wylądowały sanie św. Mikołaja i po chwili on sam się pojawił, witany okrzykami i brawami. Nie obyło się bez mikołajkowych konkursów: limbo św. Mikołaja, wyścigi reniferów, bitwa na śnieżki, taniec św. Mikołaja. Następnie wręczono prezenty i pozowano do zdjęć, które będą wspaniałą pamiątką ze spotkania. Pożegnano Mikołaja owacjami na stojąco. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku, który bardzo im smakował. No i nadszedł czas powrotu. Trochę żal… ale zaradził temu pan kierowca autobusu, włączając muzykę i już po chwili znowu było gwarno i wesoło. Na pewno pobyt w Kaczym Bagnie zostanie na długo w pamięci uczniów klasy II a i III b i w ich sercach. Bardzo dziękujemy rodzicom za ich inicjatywę.

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031