ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. stawiają pierwsze kroki w eTwinning! eTwinning to nazwa programu Unii Europejskiej, którego celem jest umożliwienie zdalnego – czyli po prostu internetowego – kontaktu między szkołami i przedszkolami z wielu państw europejskich (także spoza UE), aby nauczyciele i uczniowie realizowali międzynarodowe i wewnątrzkrajowe projekty międzyszkolne. Nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami przystąpili do pierwszego projektu eTwinning pod nazwą “Exchanging cards for Christmas”. W wydarzeniu tym bierze udział 18 szkół z Portugalii, Włoch, Bułgarii, Rumunii, Czech, Turcji, Chorwacji, Albanii i z Polski. Uczestnicy projektu zobowiązali się do wysłania do wszystkich szkół biorących udział tym projekcie kartek bożonarodzeniowych. Uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne wypisane w języku polskim i angielskim. Kartki te zostały wysłane na poczcie do szkół z wyżej wymienionych krajów. Udział w projekcie dostarczył zarówno uczniom, jak i nauczycielom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali swoje kartki, wiedząc, że trafią one daleko poza granice naszego kraju. Warto zauważyć, że część młodzieży po raz pierwszy wypisywała kopertę, przyklejała znaczek i wysyłała list na poczcie. Teraz z niecierpliwością wypatrujemy listonosza i czekamy na kartki od szkół partnerskich. W projekcie udział wzięli uczniowie z klasy Va, Vb, VIa i VIIb z opiekunami panią Małgorzatą Fijałkowską, panią Barbarą Milewską i panią Agnieszką Surmiak. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Barbara Milewska. Dziękujemy uczniom za ogromne zaangażowanie. Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu jest początkiem przygody w programie eTwinning.

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031