ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

7 grudnia 2021r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. „Pieśnią Chwalmy Narodzonego Pana” dla klas I – III. Celem konkursu było: podtrzymywanie tradycji świątecznego śpiewania, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, umiejętne wyrażanie umiejętności wokalnych i instrumentalnych uczestników. W konkursie zaprezentowało się 19 uczniów z klas I -III. Byli to soliści, duety i zespoły. Uczniowie wykonywali piosenki, korzystając z podkładów muzycznych oraz grając na instrumentach. Dwie osoby z klasy II a zaprezentowały się w formie online ze względu na obejmującą ich kwarantannę. Uczestnicy prezentowali kolędy i pastorałki. Jury w składzie: pani Alina Bączek, pani Sylwia Cieszyńska, pani Agnieszka Dembińska oraz pani Paulina Brodzik przyznały nagrody następującym wykonawcom: I miejsce zajęła Antonina Wiśniewska uczennica kl. II a która zaśpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”; opiekunem dziewczynki była pani Maria Szymankiewicz. II miejsce zajął duet uczennic klasy I a: Michalina Jaroszewska oraz Marianna Szkutnik, które zaśpiewały utwór „Pastuszek bosy”; opiekunem była pani Izabela Kamińska. Natomiast III miejsce przyznano Aleksandrze Flaszyńskiej uczennicy kl. III a, która zaśpiewała „Choinka – to już święta”; opiekunem była pani Maria Grugiel. Nagrody dla zwycięzców konkursu wręczyła Wicedyrektor Szkoły pani Renata Szwarc. Wszyscy uczestnicy Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek zostali uhonorowani – każdy otrzymał dyplomy za udział oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami konkursu były panie: Izabela Kamińska oraz Małgorzata Prokop.

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031