ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

6 grudnia 2021r. w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. odbył się „Mikołajkowy turniej sportowy” dla uczniów klas I – III pod patronatem Burmistrza Nowego Miasta Lub. oraz radnych miejskich. Sala udekorowana została portretami Mikołaja wykonanymi przez dzieci. Małych zawodników serdecznie powitał Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski. Burmistrz Miasta pan Józef Blank życzył im powodzenia w rozrywkach i dobrej zabawy. Do życzeń dołączyli się obecni na hali radni miejscy: pan Jan Obuchowski, pan Mirosław Urbanowski oraz pan Mieczysław Kubacki. Konkurencje sportowe przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: pan Maciej Bochenek i pan Krzysztof Przybysz. Mali sportowcy niecierpliwie czekali na czarodziejskie słowo „START”, ale zanim ono padło, pan Maciej przypomniał o zasadzie „fair play”. Konkurencje, w których startowali uczniowie: trafianie woreczkiem do szarfy leżącej na podłodze, skoki z piłką między kolanami, skoki zajęcze, kozłowanie i toczenie piłki, prowadzenie piłeczki kijem hokejowym, wszyscy wykonywali z zapałem. Biorący udział we współzawodnictwie mogli liczyć na doping koleżanek i kolegów z klasy. Po podsumowaniu punktów otrzymanych w poszczególnych konkurencjach na pierwszym miejscu uplasowała się klasa III b, drugie miejsce zajęła klasa III a, trzecie miejsce przypadło klasie I b, czwartą lokatę zdobyli uczniowie klasy II b, jako piąta była drużyna z klasy II a, szóste miejsce zajęła klasa I a. Wszystkie klasy otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy oraz „górę” słodyczy, które ufundowali pan Burmistrz oraz radni miejscy. Każdy był zadowolony i dumny ze swych osiągnięć – liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031