ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

6 grudnia to dzień, w którym obchodzimy mikołajki. To czas prezentów i słodkości. W Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. na korytarzach i w salach lekcyjnych można było spotkać renifery z błyszczącymi noskami i rogami, elfy oraz Mikołaje. Dominującym kolorem była czerwień. Uczniowie, których tego dnia wyróżniał mikołajkowy strój – nie byli pytani na lekcjach. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, paniami: Katarzyną Gross – Nowińską oraz Małgorzatą Fijałkowską zaproponowali społeczności uczniowskiej niespodzianki. Atrakcją była możliwość zrobienia fotografii w tzw. „fotobudce”. Słodkości trafiły również do osób o „szczęśliwym numerku”. Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski wraz z Wicedyrektor Szkoły Podstawowej panią Renatą Szwarc oraz Wicedyrektor Szkoły Muzycznej panią Iwoną Mrozińską odwiedzili tego dnia razem ze swoimi mikołajkowymi pomocnicami grupy przedszkolne oraz klasy I – VI, by wręczyć dzieciom słodycze i upominki. Z okazji mikołajek uczniowie mogli również obejrzeć część artystyczną w formie online, w której wystąpili uczniowie klasy VI a: Zuzanna Pokojska, Matylda Ławicka, Aleksandra Kwiatkowska, Jacek Gros, Julia Wyszkowska, Blanka Osmańska, Zofia Kreńska, Julia Grzywacz, Małgorzata Zielińska, Oliwia Zabłotna oraz Kajetan Gruszczyński. Do zespołu występujących dołączyła pani Anna Koprowska. Przedstawienie przygotowały panie: Paulina Brodzik i Małgorzata Głowacka. Uczennice uczęszczające na zajęcia dodatkowe z języka rosyjskiego zaprezentowały rosyjską wersję piosenki pt. „W lesie rosła choinka”. Do występu przygotowała je pani Agnieszka Surmiak. Natomiast film, który można obejrzeć na Facebooku Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub., zmontował niezawodny pan Krzysztof Lange.

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031