ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Corocznie 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W tym roku obchodom towarzyszy hasło: „Każdy inny, wszyscy równi”. Celem tego święta jest uwrażliwienie społeczeństwa na problemy osób z niepełnosprawnościami. Uczniowie klas III a i III b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. brali udział w lekcji prowadzonej przez panią Martynę Jewartowską. Spotkanie miało na celu przedstawienie sytuacji osób z niepełnosprawnościami oraz zwiększenie świadomości korzyści płynących z integracji. Ważną tematyką obchodów było savoir – vivre czyli zasady taktownego zachowania. Dzieci poznały sławnych Polaków, którzy mimo swojej niepełnosprawności, osiągnęli liczne sukcesy w sporcie, polityce, mediach i innych dziedzinach życia. Uczniowie klas trzecich naszej szkoły w swoich wypowiedziach udowodnili, że są bardzo wrażliwi na potrzeby osób z niepełnosprawnością, w pełni je akceptują i są otwarci na wzajemne kontakty i zabawę.

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031