ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga XVI wieku. Ten ludowy zwyczaj próbowali odtworzyć uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub., zgadując na podstawie wróżb, co przyniesie im przyszłość. Zadania wymyśliła dla swoich podopiecznych wychowawczyni, pani Izabela Kamińska. Nie zabrakło lania wosku, który przybierał różnorodne kształty – wystarczyło pobudzić wyobraźnię i odgadnąć, co one znaczą. Uczniowie chętnie zdjęli też swoje buty – ustawili je w kącie klasy naprzeciwko drzwi i przestawiali w taki sposób, by sprawdzić, który but znajdzie się pierwszy za progiem klasy. Taką osobę czekać będzie zmiana stanu cywilnego (oczywiście w odległej jeszcze przyszłości). Nie zabrakło też wróżby z imionami w sercu, a dodatkową atrakcją było losowanie cukierków – w ich wnętrzu znajdowała się nazwa przyszłego zawodu. Nie lada wyzwaniem było dla uczniów klasy I a wykonanie rysunku przyszłego partnera lub partnerki, ale trudność polegała na tym, że należało zasłonić oczy. Powstała całkiem imponująca galeria postaci. Wszystkie wróżby andrzejkowe uczniowie potraktowali z przymrużeniem oka, ale zabawa była fantastyczna.

WSTECZ

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031