ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Od 26 do 27 listopada 2021r. reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. brała udział w Ogólnopolskim Turnieju „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci”. Odbył się on w Warszawie w Białołęckim Ośrodku Sportu, a organizatorem był Polski Związek Zapaśniczy. W zawodach wzięło udział 16 szkół z całej Polski. Uczestnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: drużynowym przeciąganiu liny, wyścigu na materacu, numerkach, berku dookoła materaca, wyrywaniu ogonków i wyrywaniu piłki. W każdej z konkurencji rywalizowali chłopcy i dziewczyny z klas IV – VI. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. dzielnie rywalizowała w grupie z uczniami SP 8 w Żarach , SP 210 w Warszawie oraz Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Ostrzeszowicach z Dolnego Śląska, jednak musiała uznać wyższość swoich rywali w grupie i skończyła rozgrywki na fazie grupowej. Udział w samym turnieju to już duże wyróżnienie. Gratulacje dla wszystkich uczniów za ambitną postawę na zawodach. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Stadionu PGE Narodowy. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Banacki (kl. IV a), Gabriel Obuchowski (kl. IV a), Antoni Wiergowski (kl. IV b), Nina Laskowska (kl. IV b), Zofia Wiergowska (kl. IV b), Borys Pawlicki (kl. V a), Wojciech Lemański (kl. V a), Igor Bochenek (kl. V a), Maksymilian Wojnarowicz (kl. V a), Zuzanna Pokojska (kl. VI a) oraz Jacek Gros (kl. VI a). Opiekunami uczniów byli nauczyciele wychowania fizycznego, panowie: Jakub Klimpel oraz Krzysztof Przybysz.

WSTECZ

listopad 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930